Instytut Pantone wybrał kolor, który będzie dominował w aranżacjach wnętrz w 2024 roku — został nim Peach Fuzz. To odcień ciepłej brzoskwini, która wpada w różowe tony, co przekłada się na poczucie energii i dynamiki w aranżacjach. Gdzie warto zastosować ten kolor? Do jakich styli będzie pasował?

Peach Fuzz — w jakich pomieszczeniach warto go zastosować?

Jeśli decydujesz się na zastosowanie Peach Fuzz w swoim domu lub mieszkaniu, musisz pamiętać, że jest to bardzo delikatny odcień brzoskwini — połączenie pomarańczu i bieli. Warto zatem zastosować go w pomieszczeniach, które w dużej mierze mają służyć do relaksu. W związku z tym kolor ten sprawdzi się m.in. w salonie, jako kolor główny lub uzupełniający aranżację, a także w sypialni, gdzie pogłębi poczucie spokoju i odpoczynku. Można również pokusić się o wprowadzenie go do kuchni, w której od razu poczujesz przypływ energii. W jaki sposób wprowadzić Peach Fuzz do wnętrz? Np. w postaci dodatków, mebli czy na ścianach – wszystko zależy od tego, jak mocno chcesz zaakcentować obecność ciepłej brzoskwini w swojej aranżacji.

Kolor Peach fuzz — do jakich stylów pasuje?

Warto by Peach Fuzz znalazł się w stylach, które stawiają na minimalizm, spokój i relaks. Świetnie zatem sprawdzi się on w stylu skandynawskim, najlepiej jeśli pojawi się w postaci dodatków – np. foteli czy poduszek. Będzie wówczas idealną przeciwwagą dla stonowanej, białej kolorystyki i wszechobecnego drewna, a także będzie działał kojąco i relaksująco na Twoje zmysły.

W stylu boho kolor roku Pantone sprawdzi się nie tylko w postaci dodatków – doniczek, fotela czy stolika – ale również jako „pierwsze skrzypce” na ścianach. Ciepła brzoskwinia to idealny kontrast dla naturalnych materiałów – rattanu, wikliny czy drewna – a także dużej ilości roślin, które są znakiem rozpoznawczym boho.

Peach Fuzz może także podkreślać i wzbogacać luksus i elegancje, które obecne są w stylu glamour. W jaki sposób go zastosować? Świetnym wyborem będą obicia mebli oraz tkaniny, jak satyna czy atłas, które są obowiązkowym elementem glamour. Kolor roku Pantone warto także wprowadzić w postaci wzorzystej tapety na ścianę lub po prostu poduszek, zasłon i kocy.

W każdym ze styli warto zdecydowanie eksperymentować i szukać „złotego środka”, który pozwoli Ci znaleźć balans między tradycyjnymi elementami danego stylu a kolorem Peach Fuzz.

Peach Fuzz – w których dodatkach się sprawdzi? 

Jeśli chcesz w łatwy sposób wprowadzić do swojego domu czy mieszkania kolor Peach Fuzz, idealne do tego celu będą dodatki i dekoracje. W zależności od stylu mogą one się od siebie różnić, ale w zdecydowanej większości będą to m.in.:

 • poduszki,
 • poszewki,
 • doniczki,
 • koce,
 • wazony,
 • pojemniki,
 • zasłony,
 • dywany.
Pillow in trendy color Peach Fuzz. Background with selective focus and copy space for text

Dodatki to najszybszy sposób na wprowadzenie nowych kolorów do wnętrz, co pozwala także na szybkie odświeżenie pomieszczeń, gdy nachodzi Cię na to ochota. 

Peach fuzz — z jakimi kolorami łączyć?

Chcąc stworzyć przestrzeń, w której każdy element ze sobą współgra, musisz pamiętać o odpowiednich połączeniach kolorów. Z czym zatem warto zestawić Peach Fuzz, by wnętrze dobrze się prezentowało?

 • Biały — ciepła brzoskwinia może pojawić się na ścianach, ale również na meblach czy jako akcenty kolorystyczne, jak poduszki czy dywany. Biel pozwala na pewną dowolność we wprowadzaniu Peach Fuzz, ze względu na swą uniwersalność.
 • Niebieski — zestawienie Peach Fuzz z różnymi odcieniami niebieskiego pozwoli osiągnąć różne efekty. Np. w przypadku błękitu, dodanie spokojnej i ciepłej brzoskwini, sprawi, że pomieszczenie będzie bardzo przytulne, kojące i relaksujące, natomiast zestawienie z granatem, znacząco ociepli pomieszczenie, rozjaśni je i doda elegancji.
 • Szary — w tym zestawieniu to Peach Fuzz może dominować we wnętrzu, a szary występować w postaci dodatków, jak poduszki czy zasłony.
 • Czarny — jeśli Twoje ściany będą w odcieniu ciepłej brzoskwini, warto przełamać je czarnymi akcentami, np. ramy czy doniczki, dzięki czemu zyskasz kontrast w swoim pomieszczeniu.

Artykuł sponsorowany.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]