Blachodachówki modułowe to obecnie jedno z najpopularniejszych pokryć dachowych. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Stanowią one doskonałą alternatywę dla arkuszy ciętych na wymiar, a także dla dachówek ceramicznych, do których wizualnie nawiązują. Od tych ostatnich są ponad dziesięciokrotnie lżejsze, dzięki czemu nie obciążają tak jak one dachowej konstrukcji. Z kolei niewielkie wymiary blachodachówek modułowych sprawiają, że w łatwy sposób można nimi pokryć zarówno proste dachy, jak i takie posiadające bardziej skomplikowane kształty. Wysokiej jakości blachodachówki modułowe ma w swojej ofercie polski producent Bratex Dachy Mrzygłód. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Blachodachówki modułowe, czyli jakie?

Na początku odpowiemy na pytanie, jakie kryteria musi spełniać blachodachówka, by można było nazwać ją modułową. Wiele osób blachodachówkami modułowymi nazywa praktycznie wszystkie kompaktowe blachodachówki. Dzieje się tak dlatego, że modułowość kojarzona jest z tym, że dane produkty dostępne są w niewielkich arkuszach. Sam ten fakt nie czyni ich jednak blachodachówkami modułowymi. Należy tak mówić o nich dopiero wtedy, gdy każdy spośród takich arkuszy stanowi element większego systemu o określonych wymaganiach i założeniach. Blachodachówki modułowe rozwiązują niedogodności związane z wykorzystywaniem tradycyjnych, docinanych na wymiar, blachodachówek. Jakie cechy arkusza sprawiają, że można go uznać za element systemu? Mowa tu przykładowo o specjalnych przetłoczeniach czy zakończeniach, które czynią go przysłowiowym puzzlem większej układanki. Kiedy najlepsza będzie blachodachówka modułowa? To idealne rozwiązanie w przypadku wielospadowych dachów o skomplikowanych projektach, których pokrycie dużymi arkuszami wymagałoby wielokrotnego docinania blachy. Tak naprawdę blachodachówki modułowe są na tyle uniwersalnym pokryciem, że doskonale sprawdzą się na niemal każdym dachu.

Blachodachówki modułowe marki Bratex Dachy Mrzygłód

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, dużą renomą w kraju i za granicą cieszą się blachodachówki modułowe polskiego producenta Bratex Dachy Mrzygłód. Są to modele Aurora, Scandinavia oraz Savanna. Blachodachówka Aurora swoim wyglądem świetnie imituje ciężkie dachowe pokrycia. Dzięki głębokiemu rowkowi, niskiej środkowej części modułu oraz płaskiej półce, te blachodachówki modułowe sprawiają wrażenie, jakby były połączonymi ze sobą dachówkami. Model Scandinavia łączy w sobie najlepsze cechy nowoczesnych rozwiązań stalowych pokryć dachowych oraz technologii modułowej. Co warte podkreślenia, sprawdzi się nawet w przypadku pokrycia o minimalnym spadku dachu 12 stopni. Blachodachówki modułowe Savanna charakteryzują się z kolei czystą i prostą formą, co czyni je wręcz stworzonymi do nowoczesnych budynków. 

Niezależnie od tego, na który model blachodachówek modułowych marki Bratex Dachy Mrzygłód się zdecydujesz, będziesz mieć możliwość wyboru spośród różnych wzorów i kolorów. Bez problemu dopasujesz je zatem do wybranego przez Ciebie stylu architektonicznego. Dzięki temu, że firma współpracuje z renomowanym producentem blach lakierowanych SSAB, oferowane przez nią blachodachówki modułowe spełniają wysokie europejskie standardy jakości. Więcej na ich temat znajdziesz na stronie: https://bratex.pl/kategoria-produktow/blachodachowki-modulowe.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]